Якщо вам або вашій родині знадобиться продовжити дію закордонного паспорта чи додати до нього дані про дитину, важливо знати, за яких умов це можливо. Наприклад, якщо виникла нагальна потреба виїзду за кордон.
ДМС розповідає, які обставини дозволяють скористатися цією процедурою, як діяти в такій ситуації та куди звертатися.
Продовження дії закордонного паспорта можливе за таких умов:
- Нагальна потреба виїзду за кордон, зокрема:
- Термінове лікування за кордоном;
- Супровід тяжкохворого;
- Смерть родича, який проживав за межами України.
- Відсутність у територіальному підрозділі ДМС технічної можливості для оформлення нового закордонного паспорта через Єдиний державний демографічний реєстр.
Внесення до паспорта інформації про продовження строку його дії здійснюється безоплатно в день звернення особи або її законного представника.
Новий закордонний паспорт рекомендується оформити за першої можливості, оскільки тимчасова процедура продовження діє лише під час воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування.
Якщо ви вже знаходитеся за межами України, процес оформлення паспортів можна здійснити через консульські установи. Зазначте, що можуть бути певні обмеження чи технічні труднощі через різні регіональні особливості.
Внесення даних про дитину до закордонного паспорта
Для виїзду дітей за кордон під час воєнного стану діють спрощені правила, які зводяться до мінімального переліку документів.
Документи, що необхідно подати:
- Дійсний закордонний паспорт;
- Свідоцтво про народження дитини;
- Дві фотокартки 3,5х4,5 см;
- Документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника;
- У разі зміни прізвища одного з батьків після народження дитини – документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, розлучення, про зміну прізвища тощо).
Внесення інформації про дитину здійснюється безоплатно в день звернення особи або її законного представника.
Для виїзду дитини можна також в деяких випадках використовувати внутрішній паспорт дитини (ID-картку) – для поїздок до країн, які дозволяють перетин кордону за цим документом (наприклад, Туреччина чи Грузія).
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, бабусі, дідуся, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).
Перед поїздкою ретельно перевіряйте терміни дії ваших документів та документів ваших дітей, щоб уникнути непередбачених ситуацій.
У разі сумнівів або необхідності уточнень звертайтесь до найближчого підрозділу Державної міграційної служби або консульської установи України.
Дотримання цих рекомендацій допоможе забезпечити безперешкодний виїзд за кордон та уникнути можливих труднощів під час подорожі.
Нагадаємо, днями чоловікам віком 18-60 років, які оформили заявку на виготовлення паспорта до 25 квітня 2024 року через ДП «Документ», дозволили забрати свої документи за кордоном без додаткових довідок та вимог. Детальніше про це читайте тут: Отримання паспортів за кордоном: актуальні зміни для українців