Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови, не виходячи з дому. МЗС оголосило про запуск нового цифрового сервісу, який вже працює у 40 посольствах і консульствах світу.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що МЗС розпочинає пілотний проєкт, який має спростити життя українцям за кордоном.
«Відсьогодні відкриваємо доступ до нового цифрового нотаріату в 40 посольствах і консульствах України», – написав міністр.
Він наголосив: головна мета – зробити консульські послуги швидкими, зручними та доступними.
Що було раніше – і що змінилося тепер
Ще донедавна оформлення нотаріальних документів за кордоном вимагало особистої присутності у дипустанові: заяви вручну, узгодження текстів, паперові документи, оплата у банку чи на пошті і кілька візитів у консульство. Будь-яка помилка чи відсутній папірець – і все по колу знову.
Зараз усе інакше: потрібна довіреність чи інша нотаріальна дія – заходиш у систему е-Консул, заповнюєш форму, завантажуєш документи та зразок тексту. Система сама підкаже, що потрібно додати. Консул опрацьовує заявку онлайн, а якщо щось не так – надсилає коментарі для виправлення.
Після підтвердження – лише короткий візит
Після перевірки та погодження нотаріального документа людина отримує сповіщення, коли і як його забрати. Залишається тільки записатися у е-Чергу, прийти у дипустанову у визначений час, підписати документ і одразу забрати готовий.
«Це економія часу і коштів для українців та розвантаження консулів», – підкреслив міністр.
Де вже працює онлайн-нотаріат
Пілот запрацював у посольствах і консульствах України в Австралії, Алжирі, Анголі, Аргентині, Ботсвані, В’єтнамі, Гані, Ефіопії, Індії, Індонезії, Катарі, Кенії, КНР, генконсульствах у Гуанчжоу та Шанхаї, посольствах в Конго, Кореї, Кот-д’Івуарі, Кубі, Кувейті, Латвії, Малайзії, Марокко, Мексиці, Мозамбіку, ОАЕ, Омані, ПАР, Перу, Руанді, Саудівській Аравії, Сенегалі, Сінгапурі, Таїланді, Тунісі, Чилі, Японії, генконсульствах в Мілані, Гамбурзі та Гданську.
МЗС обіцяє оцінити роботу пілотного етапу та поширити цифровий нотаріат на ще більше країн.
«Наш пріоритет – захист прав українців за кордоном і сервіс, гідний сучасної європейської держави», – резюмував Сибіга.
Читайте також: Як українцям оформити довіреність за кордоном
фото: Kavun Halyna / Shutterstock