Трамп і дилема української діаспори в Пенсильванії: репортаж DW

Дата:

Доля виборів президента США може вирішись у Пенсильванії – найголовнішому серед усіх “хитких” штатів, який дає найбільше голосів вибоців. Там живе багато українських емігрантів. За кого вони? Дізнавався DW.

Пенсильванія – один із сімох “swing states” або “хитких” штатів, які вирішать долю виборів глави Білого дому вже завтра, 5 листопада. Тут зазвичай немає переваги на користь демократа чи республіканця, звідси й назва.

Серед усіх “хитких” штатів Пенсильванія дає найбільше голосів виборців (19). За лічені дні до виборів симпатії у Пенсильванії розділилися майже порівну: 49 на 49. У деяких опитуваннях Трамп випереджає Гарріс на один відсотковий пункт, або ще менше.

Долю виборів можуть визначити кілька десятків тисяч голосів, і це можуть бути голоси з українським акцентом: у Пенсильванії мешкає друга за чисельністю українська діаспора Америки – понад 100 тисяч.

За кого проголосують вони? Публікації в американській пресі дають підстави припускати, що більшість українських американців у Пенсильванії проголосують за Гарріс, але Трамп теж може розраховувати на чималу підтримку. У приватних розмовах лунають різні припущення – 20, 30 відсотків за Трампа, а може й більше.

Які симпатії в української громади Пенсильванії?

Українські емігранти у Пенсильванії мешкають переважно у двох великих громадах – на сході навколо Філадельфії, а на заході – біля Пітсбурга, другого великого міста штату. І ці громади мають дещо різні погляди.

Захід – більш промисловий, частина так званого “індустріального поясу” США, що пережив занепад у другій половині XX століття.

“Ми набагато більш консервативні, ніж люди на сході, на узбережжі”, – каже український американець у третьому поколінні Стівен Галущак, житель Пітсбурга та автор книги “Українці західної Пенсильванії”. Політично це означає “більшу підтримку республіканської партії” та “традиційних цінностей”.

Для багатьох консервативних виборців з українським корінням нинішні вибори президента США – велика дилема, чи радше “потрясіння”. Більшість, як і решту американців, хвилює стан економіки, інфляція та міграція – компетенції, за якими в опитуваннях у Пенсильванії лідирує Трамп. Також є ті, хто виступає проти абортів – ще одна тема республіканців.  

Але над усім цим стоїть війна росії проти України й побоювання, що Трамп може зменшити критично важливу військову підтримку Києва, на що він сам та його оточення не раз натякали.

Ці побоювання особливо гостро відчуваються у розмовах з тими, хто приїхав у США з України відносно недавно, уже за часів незалежності, як колишня львівська журналістка Оксана Лернатович. Для таких, як вона, основне питання – як майбутній президент США ставитиметься до підтримки і перемоги України.

“Діаспорян дуже хвилює війна, всі допомагають, збираються на мітинги, в усіх болить”, – каже Лернатович, яка понад 10 років викладає українську мову в Пітсбурзькому університеті.

Схожа позиція і в Тараса Філенка, піаніста і музикознавця з Пітсбурга, який розповідає про Україну на своїх концертах і лекціях.

“Зараз питання, чи буде Україна чи вона буде майже знищена, – каже Філенко, колишній викладач Київської консерваторії, який живе в США з 1990-х. – Я боюсь, що з приходом Трампа ця біда може трапитись”.

Він додає, що у разі перемоги Гарріс “може бути не блискуче”, але розраховує на продовження допомоги Вашингтона Києву. 

Стівен Галущак визнає, що війна в Україні болить особливо тим, хто емігрував нещодавно, але і тим, хто, як він, народився в США: “Ми в першу чергу американці, але ми любимо Україну і нашу ідентичність”.

Галущак каже, що, за його оцінками, на попередніх виборах підтримка Трампа серед українців у західній Пенсильванії була вищою. Він каже, що цього разу дехто з тих, хто раніше голосував за Трампа, вагається до останнього. У понеділок, 4 листопада, за день до виборів, обидва кандидати – Трамп і Гарріс – одночасно приїдуть у Пітсбург, щоб провести мітинги.

Читайте також: Три сценарії для України одразу після голосування на виборах президента США

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Подібне до цього
Схоже

Translate »