Україна втрачає молодь: за кордон масово виїжджають діти до 18 років

Дата:

Дедалі частіше батьки почали вивозити дітей до 18 років з України, особливо це стосується хлопців. Причини очевидні – війна, потенційна мобілізація та невизначене і складне майбутнє, йдеться в статті “Фокусу”.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий підтвердив, що багато 10-11-класників, переважно, виїжджають за кордон. допоки їм не виповнилось 18. Адже тоді вони будуть невиїзними, а хто зна, як розвиатимуться події на фронті та як змінять правила мобілізації…

“Усі прекрасно розуміють, чому це відбувається. Тому що батьки не хочуть, щоб діти потрапили на війну, тому що є такі побоювання, що одразу, якщо вони) стають на облік, можуть потрапити на фронт або стають не виїзними”, — сказала співголова ГО “БАТЬКИ SOS” Олена Парфьонова в коментарі Фокусу.

Крім того, за її словами, закордонний диплом дасть більше можливостей для працевлаштування, зокрема, за кордоном. Адже європейська освіта має певні стандарти, які прийнятні для роботодавців у ЄС.

“Здебільшого батьки відправляють дітей здобувати закордонну освіту не для того, щоб повертатись потім в Україну”, — зауважила вона.

“У нас буде більше людей, яких треба утримувати, пенсійне забезпечення. Це буде більше навантаження на те працююче, яке лишаться в Україні, молоде покоління. Тобто податкове навантаження на нас буде більшим, тому що треба буде забезпечувати більшу кількість людей. І я не знаю, як нам виходити з цього всього, якщо ми не зупинимо дітей від виїзду з України”, — додала Парфьонова.

Соціолог Володимир Паніотто сказав, що виїзд не настільки масовий, а тому Україна не залишиться без покоління до 18 років.

“Коли закінчиться війна, і якщо тут будуть нормальні умови, вступ в ЄС, допомога інших країн тощо, то ці диспропорції вирівняються”, — зазначив він.

Його колега, соціологиня Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Людмила Слюсар вважає, що демографічна криза залежатиме від того, коли закінчиться війна, та яка буде ситуація в країні. На її думку, рівень економічного розвитку та добробуту України піднявся б, якби закінчилися бойові дії, Київ отримав гарантії безпеки, зʼявилися інвестиції. В результаті молоде покоління могло б повернутися, але поки такі перспективи “ще в тумані”.

Щороку Україні не вистачатиме близько 200 тисяч робочих рук

За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, ситуація є “катастрофічною”, тоді як для її зміни потрібна перемога та продумана програма мобілізації. 

“Коли говорять, що не будуть мобілізувати хлопців до 25 років, а з’являються заяви про можливість призову 20-річних, батьки, не маючи чіткого уявлення про майбутнє своїх дітей, намагатимуться вивезти їх з України”, — сказав він.

Крім того, з наступного року на Україну чекає серйозна нестача робочих рук. Воскобойник вважає, що з 2025 року ринок праці будуть залишати від 500 до 600 тисяч українців через смерть або вихід на пенсію.

У той самий період на ринок праці входитиме лише 300-400 тисяч осіб, тобто виникне ще відчутніший дефіцит кадрів.

“Щорічно нам не вистачатиме приблизно 200 тисяч робочих рук, починаючи з 2025 року. Якщо до цього додати масовий виїзд молоді, особливо хлопців, які зараз навчаються у 10-11 класах (16-17 років), то проблема лише посилиться. Дівчата, спостерігаючи, що виїжджають їхні ровесники, також будуть схильні емігрувати. Це призведе до зростання дефіциту робочої сили, а також споживачів товарів і послуг”, — прокоментував фахівець.

За його словами, необхідно розробити програму роботи з молоддю. Адже дітей вивозять за кордон не лише для отримання освіти, але й для забезпечення їм більш стабільного та передбачуваного майбутнього, ніж у нинішніх умовах в Україні. Адже навіть якщо війна закінчиться завтра, виникає питання: чи зміняться умови життя в країні?…

Читайте також: Хто з українців повернеться з-за кордону першим: думка демографа

Джерело: Фокус

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці пройшли парадом у Вашингтоні в День незалежності США (фото)

Коли свобода об’єднує народи – так можна описати атмосферу цьогорічного святкового параду до Дня незалежності...

TOLOKA, Руслана й Усик: 5 українських подій у Лондоні в липні

Липень у Лондоні обіцяє бути насичений подіями – нас чекають музика, фестивалі, кіно, бокс і...

Куди звертатися українцям у Канаді в разі дискримінації та порушення прав

Переїхавши до Канади, ти сподіваєшся на справедливість і рівні можливості. Та навіть у демократичному суспільстві...

Україна пережила найбільшу атаку дронів – одразу після розмови Трампа і Путіна

росія випробовує Україну на міцність безсонними ночами та масованими обстрілами, відчуваючи слабкість Заходу – і...

Гід по дитячих таборах у Британії: як обрати найкращий

Чим зайняти дитину, щоб літо було веселим, корисним і безпечним? Від шкільних таборів до пригод...

США виходять з війни в Україні? ЗМІ про призупинення постачання зброї

Як стало відомо напередодні, Пентагон тимчасово заморозив передачу частини важливого озброєння для України. Офіційно це...

“Ніколи не уявляла себе в Канаді”: історія еміграції українки за океан

Вона ніколи не уявляла себе в Канаді – аж поки війна не змусила залишити рідний...

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Подібне до цього
Схоже

Translate »