Студент-американець організував виставку до Дня Незалежності

Дата:

Третьокурсник Університету Джорджа Вашингтона 20-річний Бенджамін Каннінґем заводить відвідувачів університетської галереї у столиці США в імпровізоване бомбосховище, з якого лунають звуки сигналів тривоги. Детальніше пише “Голос Америки”.

“Цей звук ми обрали, щоб допомогти відвідувачам виставки уявити те, що українці чують щодня… Хоча складно уявити ситуацію, в якій живуть українці…” – розповідає Бенджамін.

“Багато митців, роботи яких представлені на цій виставці, були змушені ховатися у бомбосховища по всій країні, і тут, на стіні, ми показуємо фото з різних бомбосховищ самих художників.”

Бомбосховище, що нагадує про Україну, – частина виставки картин і артефактів під назвою “We know who they are” (Ми знаємо, хто вони) в галереї університету Джорджа Вашингтона, де Бенджамін зараз вивчає політологію та мистецтво.

Студент пригадує день, коли розпочалася повномасштабна війна в Україні. Тоді він закінчував школу у Філадельфії.

“Я пам’ятаю, коли зайшов до класу в той день, коли Путін, Росія вторглися в Україну, тоді наш клас був тихим і серйозним… Я жив у типовому американському передмісті і почувався досить безпорадним, так, ніби я мало що міг зробити для цієї війни на іншому кінці світу”.

“Мене, як американця, вразило: до нас приїхали твори мистецтва з країни, яка перебуває у стані війни!”

Вже після вступу до університету в американській столиці Бенджамін потрапив на виставку робіт українських художників, створених у час війни.

Студент був настільки вражений, що запропонував куратору виставки, колекціонеру Євгену Немченку створити спільний проєкт до Дня незалежності України:

“Я навіть не підозрював, що в розпал війни з України надходять твори мистецтва. Це те, що мене, як американця, вразило: до нас приїхали твори мистецтва з країни, яка перебуває у стані війни! І це було наскільки сильним поштовхом для того, щоб змусити американців діяти. Особливо в той час, коли тут, у США, були суперечки щодо фінансування для України.”

Бенджамін зізнається, що спочатку Євген не сприйняв пропозицію від нього, юного студента, всерйоз, адже організація виставки у Вашингтоні потребує значних зусиль, і домовитися про експозиції з галереями непросто.

Проте Бенджамін заручився підтримкою університету, і протягом близько півтора року разом із Євгеном продумував концепцію та підбирав експонати.

Твори й артефакти для виставки надіслали митці та волонтери з України.

Бенджамін розповів, що багато експонатів пов’язані з дітьми, які постраждали від війни:

“Це було для нас дуже важкою темою, особливо з огляду на нещодавній обстріл дитячої лікарні в Україні”.

“Тут є червоний іграшковий автобус, який подарували Артему Ємельянову, художнику, який воював, і роботи якого ми маємо на виставці… На жаль, він втратив руку і ногу, обороняючи Бахмут…. Ця іграшка показує те, що діти, молодь … така велике різноманіття людей виступають за Україну і в такому молодому віці розуміють вагу того, наскільки це важко,” – зазначив Бенджамін.

“Для когось звук війни – це сирени… Для неї – це постійне скло під ногами”

“Ось уламок від ракети, яка впала на дитячий майданчик в парку Шевченка. Всі, хто живе в Києві, знають цей парк, а також ресторан, який поряд із парком. Митець (художник Анатолій Квітка – ред.), який зробив цю інсталяцію, працює в цьому ресторані, він був там, коли ракета впала”, – розповів співкуратор експозиції Євген Немченко.

Частиною експозиції є також скло, яке було зібране після атаки на Кривий Ріг у березні цього року.

“Одна з мисткинь за моїм проханням створила роботу, яка присвячена цій сумній події, і вона пішла і зібрала ці уламки скла. Тому що для неї це і є звук цієї війни. Для когось звук війни – це сирени, для когось вибухи. Для неї – це постійне скло під ногами”, – пояснив Євген.

Бенджамін додав, що всі речі на виставці показують окремі моменти війни, коли росіяни чинили акти насилля проти українців:

“Наприклад, флакон парфумів, який російський військовий забрав із дому української родини. І врешті-решт той самий російський солдат загинув унаслідок збиття гелікоптера. І українці змогли забрати та повернути цей вкрадений флакон, тож ми маємо його тут, на виставці”.

Один із головних експонатів виставки – речі зниклого безвісти українського військового

Один із головних експонатів виставки, які організаторам надіслали з України, – дерев’яна скринька з речами зниклого безвісти українського солдата.

“Тут власні речі цього солдата, які він використовував на війні, там де він був дислокований… Ми символічно намагаємося сказати, що ми хочемо, і дуже надіємося, що повернеться додому. Він – як символ усіх військових України, які зараз на війні,” – розповів Євген Немченко.

Скриньку на виставку до Вашингтона надіслав український волонтер із Києва Іван Бенесько. Він хотів показати американцям ціну війни, та розповісти про свого друга – військового Сергія, який у квітні зник у боях біля Авдіївки, відтоді родина та друзі не мали про нього жодної інформації. Ці речі Сергій лишив у своїй автівці перед виходом на бойове завдання.

“Ми почали розбирати всю автівку, там було повне авто його речей, адже він під’їхав на ній прямо до ділянки перед виходом на завдання, і там її залишив… Я запитав у його мами, чи можна взяти якісь його речі особисті, подивитися, що там і як, та відправлю на виставку у США. Вона сказала: “Так, бери… І от кожну річ ти береш і тобі важко, але я розумів, що треба зробити якось цікаво”, – розповів Іван.

На виставку до США він надіслав речі, які відображають характер друга:

“Він дуже любить музику, дуже. Він такий меломан, тому поїхали його навушники. Поїхала його вишиванка, яку він купив у воєнторзі.”

Бенджамін каже, що під час підготовки виставки, вивчаючи історії експонатів та слухаючи розповіді про російські злочини, він вирішив стати захисником із прав людини. Поки ж намагається привертати увагу до важливості підтримки України у війні:

“Я вважаю, що потрібна постійна підтримка. Особливо тут, в Америці, коли я вивчаю американську політику, – бачу багато суперечок довкола фінансування України у війні, і в рік виборів це дуже, дуже гаряча тема в Сполучених Штатах. Тож я дуже сподіваюся, що, хто б не був на посаді, – політики, яких ми вирішили поставити при владі, – будуть продовжувати наголошувати на Україні як на дійсно дуже важливому елементі міжнародної безпеки та міжнародної політики”.

Після виставки в галереї університету Джорджа Вашингтона Бенджамін та Євген планують продовжити спільні проєкти в інших містах США.

Читайте також, Українки у США й Канаді – про труднощі адаптації дітей за кордоном і тягу до діаспори.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Уряд Британії дозволив українським водіям довше їздити без обміну посвідчень

Уряд Сполученого Королівства продовжив період, протягом якого власники українських водійських посвідчень можуть керувати автомобілем у...

Від колишнього десантника США до українського героя: історія Мюррея

"За час, проведений в Україні, я став кращою людиною" - каже американський доброволець Мюррей, що...

Українці в Канаді шукають термінової підтримки через закінчення CUAET

Чимало українців, які під час війни емігрували до Канади, втратили на батьківщині все через повномасштабне...

Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців

У Сполучених Штатах функціонують дві програми, що надавали можливість українцям отримати дозвіл на легальне перебування...

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »