Жителі Лондона зможуть передавати Україні свої авто замість утилізації вже цього тижня

Дата:

З наступної п’ятниці, 15 березня, мешканці Лондона матимуть можливість пожертвувати свій транспортний засіб, який не відповідає вимогам ULEZ, для підтримки гуманітарних та медичних потреб в Україні, одержуючи грант на утилізацію. Про це повідомляють в офісі мера Лондона.

Нагадаємо, наприкінці січня міністр транспорту Марк Харпер підтвердив, що немає жовних правових перешкод для того, щоб пожертвувати невідповідні транспортні засоби в Україну та отримувати той самий рівень гранту, як і за утилізацію, – 2000 фунтів стерлінгів.

Минулого місяця мер звернувся до транспорту Лондона (TfL) з проханням дослідити, як цю схему можна використати для заохочення пожертвувань транспортних засобів, і TfL підтвердила, що зареєстрована у Великобританії благодійна організація British-Ukrainian Aid (BUA) є відповідним посередником для впровадження нової схеми.

Лондонська служба швидкої допомоги (LAS) планує долучитися до цих зусиль, передавши Україні 50 списаних автомобілів швидкої допомоги. Хоча LAS наразі має угоди з TfL, що означає, що машини швидкої допомоги не стягуються за проїзд у ULEZ, вона планує поступово виводити з експлуатації невідповідні транспортні засоби.

“Інфраструктура України була значно пошкоджена під час конфлікту, а доступ до медичної допомоги в багатьох регіонах серйозно погіршився. Пожертвування низки різних транспортних засобів українській владі та її партнерам забезпечить гуманітарну та матеріально-технічну допомогу, оскільки незаконне вторгнення росії триває”, – ідеться в повідомленні.

Наразі TfL домовилася з BUA, яка сприятиме передачі транспортних засобів в Україну, надасть клієнтам відповідну документацію для отримання гранту на утилізацію та звітуватиме про кількість транспортних засобів, переданих таким чином. Ряд транспортних засобів, які не відповідають вимогам ULEZ, можуть бути подаровані залежно від потреби та придатності, оціненої BUA.

“Оскільки руйнівні наслідки незаконного вторгнення росії в Україну тривають, інфраструктура країни значно постраждала. Я швидко працював над тим, щоб внести зміни в нашу схему утилізації, щоб з наступного тижня невідповідні транспортні засоби можна було дарувати Україні, допомагаючи задовольняти медичні та гуманітарні потреби, а також прибирати старі, забруднюючі транспортні засоби з доріг Лондона. У фонді для утилізації ще багато грошей, і я закликаю всіх, хто подає заявку, пожертвувати свій автомобіль на цю справу”, – зазначив Садік Хан.

Представник British-Ukrainian Aid, доктор Райнер-Ельк Андерс сказав: “Кожен подарований автомобіль матиме величезну різницю між життям і смертю для тих, хто потребує гуманітарної чи медичної допомоги в Україні. Ці транспортні засоби дозволять нам евакуювати та транспортувати поранених, зокрема дітей, жінок і людей похилого віку, а також допомагатимуть медичному персоналу та допомагатимуть діставатися до критичних місць. Дякуємо лондонцям за те, що вони є маяком надії в часи кризи та за те, що ви вирішили надати свою”.

За словами Крістіни Калдерато, директорки транспортної стратегії та політики, чимало жителів Лондона хочуть допомогти тим, хто постраждав від війни.

“Схема утилізації вартістю 210 мільйонів фунтів стерлінгів, найбільша у своєму роді, залишається відкритою для всіх лондонців і допомагає водіям переходити на більш екологічні види транспорту, що призведе до чистішої та екологічнішої столиці”, – сказала посадовиця.

Джерело: офіс мера Лондона

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »