Результати переговорів зі США: політолог про успіх України і дилему для путіна

Дата:

Переговори в Саудівській Аравії можна вважати успішними для української сторони, зокрема і тому, що не підтвердились (принаймні зараз) тривожні очікування, що американці можуть схиляти нас до миру на російських умовах.

І зараз перед складним вибором опиняється путін, вважає політолог Володимир Фесенко, директор Центру політичних досліджень “Пента”. Далі – пряма мова.

Результати переговорів між США і Україною в Саудівській Аравії перевершили найбільш оптимістичні очікування.

Перед початком цих переговорів журналісти запитали мене, що можна буде вважати найбільш позитивним результатом цих переговорів. Я відповів, що це може бути досягнення спільної позиції з США в питанні припинення вогню як головного шляху завершення російсько-української війни, а також рішення США про повне відновлення воєнної допомоги і надання нам розвідувальної і супутникової інформації. Щодо другого ймовірного результату я висловив певні сумніви. Американці можуть зняти частину обмежень на постачання нам зброї, але не всі, щоб зберігати можливість тиснути на нас і надалі в процесі мирних перемовин.

Але обидва позитивних результати переговорів у Джидді були оголошені після їх завершення.

Припускаю, що причина не тільки в конструктивності української сторони, що позитивно вплинуло і на американських переговорників, але і в тому, що рішення по зброї є інструментом тиску на росіян: або погоджуйтесь на припинення вогню, або США відновлять воєнну підтримку України.

Зараз є всі підстави вважати переговори в Саудівській Аравії успішними для української сторони, зокрема і тому, що не підтвердились (у всякому разі на даний момент) тривожні очікування, що американці можуть схиляти нас до миру на російських умовах. І зараз перед складним вибором опиняється путін. Як зазначив держсекретар США Марко Рубіо м’яч зараз на боці росіян.

Істерична реакція в російських соціальних мережах на результати переговорів у Джидді також опосередковано свідчить про успішність цих переговорів для України. В московії явно цього не очікували.

Якщо м’яч на боці росіян, то як відповість кремль?

Для путіна виникає складна дилема – Україна або Трамп. Ще вчора він, мабуть сподівався отримати і те і інше.

За допомогою Трампа схилити Україну до капітуляції, з часом відновити контроль над Україною, а паралельно домовитись з Трампом з різних тактичних, а можливо і стратегічних питань. А зараз доведеться обирати. Трамп хоче швидкого миру (припинення вогню) в Україні, на що погоджується українське керівництво. І путіну треба обирати.

Якщо він все ще хоче тактико-стратегічного союзу з Трампом для посилення своїх геополітичних позицій і послаблення залежності від Китаю, тоді треба погодитись на припинення вогню і від претензій дотиснути Україну до капітуляції.

Якщо він як і раніше прагне перемоги над Україною, він має відмовитись від пропозиції про припинення вогню і продовжити війну проти України. Але це з високою ймовірністю зруйнує його ставку на велику гру з Трампом, на яку він, схоже, покладає певні надії.

Думаю, що з боку путіна не буде однозначної відповіді (ні позитивної, ні негативної) на пропозицію перемир’я з боку США і України.

Кремль може висунути низку зустрічних вимог до України (для укладання домовленості про припинення вогню) і одночасно наполягати на початку мирних перемовин про укладання великої мирної угоди.

І в процесі цих переговорів продовжаться спроби звинуватити Україну в небажанні припинити війну і підставити нас перед Трампом. Питання про завершення війни ще далеко не вирішено.

Але в будь якому випадку нас очікує різка інтенсифікація переговорного процесу. В найближчі дні це будуть переговори США з росією, а потім, можливо, почнуться і прямі мирні переговори між Україною і Росією за посередництва США. Схоже, Трамп таки спробує вийти на припинення вогню до пасхальних свят і зробити це головним здобутком перших 100 днів свого президентства.

Читайте також: “Залишилось лише переконати рф”: реакції світу на домовленості України і США

Публікації в рубриці “Блоги” відображують винятково точку зору автора. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Подібне до цього
Схоже

Translate »