Завдяки CUAET тисячі українців змогли втекти від війни та розпочати нове життя. Але з 31 березня 2025 року програма добігла кінця, тож людям доведеться подавати заявки на робочі, студентські або туристичні візи на загальних підставах.
Які проблеми вже виникають після закриття CUAET та як продовжити візу, якщо ви не встигаєте оновити документи вчасно – читайте далі.
Легалізуватись можна до березня 2026-го
Однією з найбільших загроз є те, що багато українців, які приїхали до Канади, не володіють англійською мовою, що ускладнює для них процес подачі документів.
Інна Білаєва, координаторка волонтерської організації Waterloo Region Grassroots Response to the Ukrainian Crisis (WRGR), у коментарі City News пояснила:
“Федеральний уряд продовжив можливість подавати заявки на отримання робочих дозволів і віз до березня 2026 року. Тож люди ще можуть подаватися та продовжувати свої робочі дозволи, але вони більше не зможуть звертатися до центрів підтримки переселенців за допомогою”.
На практиці це означає, що українці будуть змушені або самостійно розбиратися з імміграційною бюрократією, або платити за дорогі послуги приватних консультантів.
“Здається, що самостійно це зробити найпростіше, – додає Білаєва. – Але якщо людина погано володіє англійською, вона, ймовірно, неправильно зрозуміє певні деталі. І саме це зараз є великою проблемою”.
Що робити, якщо паспорт оновити вчасно не вдається?
Через велику кількість заяв у Посольстві України в Канаді процес видачі паспортів може тривати довше, ніж очікувалося. Проте для українців, які хочуть подовжити свій статус у Канаді, є вихід.
Що робити, якщо термін дії вашого українського паспорта спливає, а оновлення документів затримується? Пояснення опублікували на урядовому сайті.
Канадська імміграційна служба повідомила, що громадяни України можуть подавати заявку на продовження статусу навіть без оновленого паспорта – їхні заяви розглядатимуться індивідуально.
“Якщо ви отримаєте новий паспорт під час розгляду вашої заявки, надішліть його копію через веб-форму“, – йдеться в офіційному повідомленні.
Що робити українцям, які вже перебувають у Канаді?
Програма Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel (CUAET) закрилася для нових заявників ще 15 липня 2023 року. Проте ті, хто вже знаходяться в Канаді за цією програмою, можуть скористатися тимчасовими імміграційними заходами:
1. Якщо ви прибули до Канади до 31 березня 2024 року, ви можете подати заявку на інший дозвіл або візу:
- новий відкритий дозвіл на роботу,
- продовження чинного дозволу на роботу,
- отримання студентської візи.
Крайній термін подачі заявок: до 31 березня 2026 року.
2. Якщо ви прибули до Канади після 31 березня 2024 року, ви можете залишатися в країні до закінчення терміну дії вашого тимчасового статусу. Подовжити перебування, дозвіл на роботу або студентську візу можна лише через стандартну процедуру з оплатою всіх необхідних зборів.
Отже, українці в Канаді можуть подати заявку на продовження статусу, відкриття чи подовження дозволу на роботу або навчання через офіційний імміграційний портал Канади. Важливо не зволікати та подавати документи завчасно, особливо враховуючи можливі затримки з оновленням паспортів.
Читайте також: Не всі українці зможуть залишитися в Канаді – міністр імміграції
фото: Global News