Дослідження, проведені вченими з Норвезької школи бізнесу BI та Університетського коледжу Лондона, показали, що основними факторами, які впливають на IQ, є академічна впевненість учнів у читанні та рівень освіти матері.
Дослідники проаналізували дані понад півмільйона 15-річних з 74 країн, які брали участь у програмі міжнародної оцінки навчальних досягнень учнів (PISA) у 2018 році, та їх соціоекономічні та психологічні характеристики.
Виявлено, що середній показник PISA учнів значно корелює з освітою батьків, ставленням до навчання у школах, академічною впевненістю учнів у читанні, батьківською підтримкою, мотивацією до навчання, самооцінкою та самовизначенням.
Проте ставлення до педагогів та загальна самооцінка учнів виявилися менш пов’язаними з результатами тестів, пише Освіторія.
Такі висновки свідчать про важливість освіти, підтримки та стимулювання академічної впевненості учнів для розвитку їхнього інтелектуального потенціалу.
PISA – це абревіатура від Programme for International Student Assessment, що перекладається як Програма міжнародного оцінювання учнів. Це міжнародне дослідження, яке проводиться раз на три роки Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Дослідження спрямоване на оцінювання здатності 15-річних учнів застосовувати знання та уміння з читання, математики та природничо-наукових дисциплін у реальних життєвих контекстах.