Британія: цікаві факти та скільки коштує утримання собаки

Дата:

Коли британці хочуть підкреслити велелюдність якоїсь події, то кажуть, що туди пішов кожен чоловік і його собака. У Сполученому Королівстві не питають, чи є у вас пес, а питають, як звати улюбленця.

Коти, морські свинки, хом’яки, канарки й папуги – тут необов’язкові, а от собака -“must have”.

Перше, що впало в око під час мого першого перебування в Англії, це відсутність безпритульних собак. Літні люди пригадують, що востаннє бачили безпритульних собак у воєнні роки. Коли бідолахи бігали зграями у пошуках своїх господарів.

З котами складніше — на вулицях ви не зустрінете жодного бездомного кота, а от в лісах і полях живуть здичавілі нащадки котів, які давно втекли з дому. Приручити їх неможливо, тому зоозахисники лише спостерігають за ними, а також відловлюють хворих, підгодовують і стерилізують.

“Собака на все життя, а не лише на Різдво”

Наліпки з такими написами з’являються повсюди задовго до Різдва, аби нагадати людям про відповідальність перед тваринами та суспільством.

Кожен британець, що заводить собаку, має пам’ятати, що в країні Актом від 1991-го року заборонені такі породи як американський пітбуль, дого аргентинос, японська тоса й філа бразильєра.

До небезпечних, але дозволених порід відносять стаффів, ротвейлерів, бульмастифів і чомусь німецьких вівчарок. Для трьох перших намордник на прогулянці є обов’язковим, але на вівчарку тут дивляться крізь пальці.

Віднедавна в Англії усіх собак зобов’язали носити нашийники, дарма, що вони є болючими для дрібних порід. На нашийнику має бути інформація про власника, а сама тварина, ясна річ, чипована. За невиконання вимоги можна “заробити” штраф до 5 тис. фунтів.

Віднедавна в Англії усіх собак зобов’язали носити нашийники, дарма, що вони є болючими для дрібних порід. На нашийнику має бути інформація про власника, а сама тварина, ясна річ, чипована. За невиконання вимоги можна “заробити” штраф до 5 тис. фунтів.

Перед тим, як взяти додому цих гавкунів, потрібно зважити свої матеріальні й житлові можливості та кількість часу, який ви можете приділити своєму улюбленцю.

Наприклад, візит до ветеринара в наших краях (Ноттінгемшир, Йоркшир, Лінкольншир) стартує з 60 фунтів (мінімальна зарплатня у Великій Британії – 9 фунтів за годину) – це тільки переступити поріг, лікування – за окремі гроші.

Вакцинація від сказу тут обійдеться у 8-10 разів дорожче, ніж в Україні, стерилізація коштує до 400 фунтів (майже в 12 разів дорожче, ніж, наприклад, в Рівному). До речі, якщо ви не збираєтесь вивозити тварину за кордон, то й щеплювати її від сказу непотрібно – ця зараза тут вже давно подолана.

Собаку потрібно буде водити в школу, а це 6-8 фунтів за групове заняття і 10-20 за індивідуальне. Пристойний сухий корм коштує 20 фунтів за 15-кілограмовий мішок.

У тварини має бути клітка в затишному місці будинку (собачих буд надворі я досі не бачила взагалі), хороше ліжко з натурального матеріалу. Якщо є сад, то він має бути надійно огороджений.

“Не купуйте, а всиновлюйте”

Не всі потенційні господарі собак усвідомлюють цю відповідальність. Те ж саме стосується власників котів, хом’яків і, наприклад, морських свинок.

Звісно ж, трапляється, що господар не може утримувати тварину через власну хворобу і тоді віддає її в притулок.

Але найчастіше за все причиною відмови є те, що діти вже награлися живим різдвяним подарунком, а дорослим не вистачає ані часу, ані бажання, ані грошей, аби впоратися із новим членом сім’ї.

Трапляється, що господарі під час пиятики грають морськими свинками у футбол або кидають кота замість фрисбі. Тоді тварину забирають в притулок силоміць, а власників відправляють до суду.

Королева – проти жорстокості

У Сполученому Королівстві у 1822-му році відбувся перший у світі суд над господарем, який нещадно бив свого віслюка. Тварину привели до зали суду на вимогу парламентаря Річарда Мартіна. Фермера покарали, і того ж року з’явився Акт Мартіна про захист домашніх тварин, який нині має силу закону.

А в 1824 році виникла перша й найбільша у світі організація RSPCA – Королівське товариство запобігання жорстокості щодо тварин. Традиційно її очолює монарх.

За царювання Єлизавета ІІ, діяльність організації поширилася на всю Європу. Термін ув’язнення за негідне утримання тварин збільшився від шести місяців до п’яти років, а штраф, який досі був 20 тисяч фунтів, став необмеженим.

RSPCA існує на гроші благодійників і має своїх офіцерів семи рангів, спеціальну уніформу і повноваження.

За спостереженнями, власників домашніх тварин частіше карають не так за явну жорстокість й незаконне нині обрубування хвостів і вух, як за злочинну недбалість – наприклад, за те, що ті у спеку залишають собаку в зачиненій машині.

Кістка – в подарунок

Напевно, жодна країна світу не є такою дружньою до домашніх тварин як Сполучене Королівство.

Собак, наприклад, пускають у більшість готелів, у паби, в музеї просто неба, в замки. Вони завжди є бажаними гостями у парках, галявинах і навіть в тих кемпінгах, куди дітям вхід заборонений.

Перед входом у паб, а також у готельних номерах завжди стоять миски з водою та коржиками для тварин. Повсюди ви можете знайти урни для екскрементів, бо прибирання за своїми улюбленцями – святе діло.

Сільський різник знає імена усіх собак і як нагороду за покупку м’яса на суму від 40 фунтів подарує здоровенну кістку-“зубочистку”.

Британці – люди парадоксальні. Часто їхні суворі вимоги до дотримання собачої
дисципліни розбиваються об неабияку любов до вихованця.


Загалом ставлення до домашніх тварин тут можна описати одним словом – любов, повна й неосяжна. Люди прагнуть ділитися нею не тільки зі своїми улюбленцями, але і з чужими тваринами, що в біді. Так, щороку сотні тисяч британців сплачують добровільну пожертву у різні зоозахисні фонди – від п’яти фунтів щомісяця.

Притулки забезпечені всім необхідним, але часом відбуваються акції, від яких щемить серце. Нещодавно людей просили звозити в собачі та котячі притулки старі крісла і не чистити їх перед тим, аби тварини відчули втрачене домашнє тепло й затишок.

Як говорить приказка: “Свого часу собаки й коти допомогли людям збудувати цивілізацію. Час віддавати борги”.

Джерело: ВВС.

Читайте також, За кордон з тваринами: що треба знати про перевезення.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

“Мистецтво не поза політикою”: українці в Лондоні й Чикаго блокують повернення росіян на сцену

Чи може сцена бути нейтральною, коли за лаштунками — війна? Поки росія руйнує театри й...

Де купує пиріжки прем’єр Канади? В українському закладі Kozak у Ванкувері!

Українська культура — всюди. І навіть в іншій країні прем’єр-міністри не можуть пройти повз аромати...

Які українські зірки приїдуть з концертами в Британії в 2025 році?

На 2025 рік низка популярних українських виконавців анонсували концерти в Британії. Фани вже мали нагоду...

Подібне до цього
Схоже

Translate »