“Без паніки”: як українці шукають роботу в Канаді

Дата:

Якщо ви вже в Канаді або плануєте міграцію, будьте готові працювати. Знайти роботу краще до того, як пакувати валізи, шукати житло та будувати плани на майбутнє у новій країні.

Свій досвід пошуків роботи розповідає журналістка Евакуація.City, яка переїхала до Канади через війну, а також українці з різними запитами, досвідом та рівнем англійської, які знайшли роботу в цій країні.

Робота для українців в Канаді 

Роботи в Канаді багато різної: для англомовних та не дуже. Тому якщо вас почнуть демотивувати старим, як світ, стереотипом про “тут без мови можна лише прибирати” згадайте цей текст. Для пошуків місця праці в країні кленів та озер є чимало інструментів. Українська журналістка розповідає про дієві:

Пошуки за допомогою канадських сервісів для імігрантів

Анастасія Власенко знайшла роботу у легендарній канадській компанії “Hudson Bay”. Вона родом з Донецька, там дівчину застала війна у 2014. Тоді облишила все і переїхала у Харків, де війна наздогнала її у 2022. 24 лютого під звуки вибухів під вікном вона збирала речі, щоб врятуватися від російських загарбників вдруге. Вже у Львові Анастасія отримала листа від свого дядька з далекої Канади. Родич, якого вона не бачила жодного разу у житті, кликав до себе, за 7 тисяч кілометрів від дому, щоб вкотре почати життя з нуля. Дівчина подалась на канадську візу і вже в квітні була неподалік Торонто.

Анастасія Власенко Автор: Архів героїні

У Харкові Настя працювала у відділі кадрів, професія їй подобалась. У Канаді рівень мови знайти відповідну роботу не дозволяв. Тому вона записалась у безкоштовну школу англійської і почала шукати роботу, як кажуть тут, на перший час. І тут чекала несподіванка: як виявилось, наш формат резюме не підходить канадським роботодавцям. Тут заборонені фото, не можна вказувати сімейний стан та вік і послужний список цікавить тутешніх ейчарів лише за останні 10 років. І, звісно, усе має бути англійською. Як і ключові слова у резюме, за якими кадровики шукають кандидатів онлайн. І тут гугл-перекладач не врятує, адже навіть професії в Канаді мають канадські назви.

Без паніки. Таких новоприбулих з різних країн тут мільйони і Канада зацікавлена, щоб мігранти знайшли роботу. Для цього і створені різні сервісні центри, які надають допомогу із працевлаштування безкоштовно. Звісно, Анастасія могла б звернутись за консультацією і в громадський центр, де вона підтягує англійську (Indus Community Services), там такі послуги теж надають безкоштовно. Але дівчина вирішила піти в settlement service

Робота сервісу перевершила усі сподівання: персональний підхід, дві зум-сесії і Настя отримала канадське резюме та повірила в себе. Там їй також підказали сайти для пошуку роботи та підібрали декілька вакансій, але цей спосіб виявився неефективним і довготривалим. Відповіді від роботодавців так можна чекати і місяцями. Тому Анастасія скористалась порадою українських волонтерів та “пішла в люди” з недосконалою англійською, але бажанням працювати.

Вона ходила місцевими торговими центрами і запитувала, чи не потрібна там працівниці. Згадує, як вдягнула свою найкращу сукню, зробила макіяж і сказала собі: якщо двічі врятувалась від війни, то і резюме канадським роботодавцям роздати зможу. І таки змогла. Менеджери були привітні, висловлювали підтримку Україні і раділи готовності Насті працювати у вихідні. Нарешті почали запрошувати на інтерв’ю.

Та перший млинець був нанівець. Магазин косметики, що пропонував непогані умови, наполягав, щоб консультанти “наживались” на клієнтах. Із принципами Насті це розходилось, тож вона пішла шукати далі. І це було правильне рішення. Не варто погоджуватись на першу ліпшу пропозицію, роботи в Канаді вдосталь. І вже за декілька днів дівчина отримала пропозицію від легендарної канадської компанії Hudson Bay, яка на ринку вже 350 років. Відтак Анастасія отримала свою першу роботу продавця-косультанта, чим дуже задоволена. Непоганий старт.

Окрім канадських соціальних сервісів, можна шукати роботу і в приватних кадрових агенціях, які пропонують різні умови. Також дієвими є пошуки у соцмережах. Часто у групах для українців на фейсбук публікують різні вакансії. Загалом, соцмережі – це дуже ефективний нетворкінг.

Нетворкінг для українців

Бути активним і не зациклюватись на своїй англійській, – таку пораду дає наступна героїня Марта Котлярчук. Начальниця відділення банку з Івано-Франківська приїхала в Оттаву разом з мамою та двома маленькими дітьми. Ані родичів, ані друзів. Англійська, за словами жінки, на рівні “гуд монінг”. Але у Марти був план та наполегливість. 

Марта Котлярчук Автор: Архів героїні

Ще в Україні вона знайшла через фейсбук канадську пару хостів Енн Хастіс і Ніка Асада, вони запропонували українцям житло та допомогу. Відтак квартирне питання було тимчасово вирішене. Щоб не гаяти в Канаді дорогоцінний час, жінка склала своє резюме ще вдома. Свій перший тиждень в Оттаві Марта по 9 годин на день розносила резюме місцевими крамницями. Канадська родина допомогла з оформленням документів і вже через 10 днів жінка вийшла на першу роботу за кордоном. Такий спосіб пошуку вакансій виявився настільки ефективним, що жінці довелося відмовляти роботодавцям. Свій вибір вона зупинила на пекарні. 

Марта не зупинялась на досягнутому і застосувала ще один ефективний інструмент для пошуку роботи, так зване “сарафанне радіо”. Нетворкінг у Канаді працює найкраще. Чим ширше коло знайомих, тим більше дверей відкривається. Канадці понад освіту та досвід цінують рекомендації. Тому окрім резюме захопити з дому можна ще й характеристику з попередньої роботи, а ще краще, активно спілкуватись з людьми. Почати власний розвиток мережі корисних знайомств краще з осередку наших за кордоном. 

Можна волонтерити на благодійних заходах, дописувати у тематичних групах у соцмережах, відвідувати події для новоприбулих або, як зробила наша героїня, піти в українську церкву. Саме там Марта познайомилась з жінкою, яка порекомендувала її власникам будівельної компанії.

Жінка надіслала резюме і отримала запрошення на співбесіду в Ron Eastern Construction Ltd. Як виявилось, у фірмі працюють 4 вихідці з України, тому Марті одразу готові були дати шанс, але лише після детального інтерв’ю. Зрештою усе пройшло успішно. Жінка отримала посаду accounts payable clerk (еквівалент бухгалтера в Україні) та цілковиту підтримку керівництва. До слова, інтерв’ю канадські роботодавці можуть проводити у декілька етапів,  у тому числі і онлайн. Часто кадровики ставлять каверзні запитання, моделюючи різні робочі ситуації. Порада Марти Котлярчук: відповідати чесно, не намагатись виглядати надкомпетентно та бути готовим вчитись. Понад усе в компаніях цінують вміння працювати в команді та ініціативність.

Нині франківчанка працює на двох роботах і готується винайняти власне житло, адже чудова  родина, яка її прийняла, готова допомогти наступній сім’ї з України, яка цього потребуватиме.

Читайте також, резюме та мотиваційний лист: успішна робота за кордоном.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Цифровий нотаріат: нова послуга МЗС для українців у світі

Відтепер українці в 40 країнах світу можуть оформити довіреність чи інші нотаріальні документи через дипустанови,...

Консульське обслуговування для українців у Монреалі: дата прийому в липні

Українці Квебеку можуть отримати важливі послуги без поїздки до Оттави – 5 липня у Монреалі...

Wimbledon: найкращі місця, де дивитися просто неба у Лондоні

Готуйте улюблений сендвіч, наповнюйте келих Pimm’s і ловіть сонце: з 30 червня Вімблдон повертається —...

Українцям у Британії дедалі частіше відмовляють у притулку

Все більше українців отримують відмову у наданні статусу біженця. Як повідомляє The Guardian, причина –...

Як українцям у Британії захистити свої права у разі дискримінації

Навіть у країні з усталеними правозахисними традиціями, як-от Британія, українці стикаються з упередженим ставленням, бюрократією...

Множинне громадянство: ризики для українців в окупації та за кордоном

Новий закон про множинне громадянство, який Верховна Рада ухвалила в червні, викликав бурхливу реакцію серед...

Укрпошта відкриває 4 хаби в США та обіцяє швидшу доставку

Укрпошта підписала стратегічну угоду з Поштою США, яка відкриває нові двері для українців по обидва...

Українка про навчання у США: вступ до університету, виклики і стиль життя

Переїзд до США заради освіти – мрія багатьох українців. Але що насправді чекає там на...

У Канаді відкрили перший український мурал (фото)

У канадській провінції Манітоба з’явився мурал, що став емоційним містком між українцями та канадцями –...

Фільм про жінок у війську “Куба й Аляска” зірвав овації на Sheffield DocFest

Серед вибухів і втрат, коли біль стає буденністю, а страх — фоном, народжується справжнє сестринство....

Подібне до цього
Схоже

Translate »